Бетонні підлоги

Шліфована бетонна підлога є надійною і найперспективнішою системою підлоги. Вона виготовляється за інноваційною технологією з використанням літієвих просочень, що виключає необхідність нанесення на його поверхню будь-якого покриття. Це спричиняє відсутність відшаровування, лущення або зношування ...
докладніше +
Топінгом називається зміцнююча суміш, призначена для обробки верхнього шару бетонної підлоги. Таким чином, топпінгова підлога - це надміцні бетонні покриття, що мають зміцнений верхній шар. Такі підлоги на сьогоднішній день набувають все більшої популярності у замовників, яким потрібно створити ...
докладніше +
Щоб захистити бетонну поверхню від руйнівних механічних впливів, проводиться знепилювання. Воно має на увазі нанесення спеціального просочення, яке усуває пилення, забезпечує вологостійкість і підвищує міцність основи. Для поліпшення показників бетонної та цементно-пісчаної підлоги ...
докладніше +

Що таке бетон?

Бетон відноситься до штучних видів каменю, який одержують шляхом змішування кількох будівельних компонентів – цементу, дрібних або великих наповнювачів (пісок, гравій) та води. У деяких випадках до суміші додаються спеціальні речовини, які надають бетонній суміші певні властивості: пластичність, пористість та ін.

Бетон набуває своїх характеристик після формування і твердіння. До моменту повного набору міцності та жорсткості в’язка суміш називається бетонним розчином.

Бетон широко застосовується для виготовлення збірних та монолітних залізобетонних конструкцій, споруд завдяки наступним своїм характеристикам:

  • морозостійкість;
  • довговічність;
  • мала осаду та рухливість;
  • жаростійкість;
  • стійкість до розтріскування;
  • високий рівень захисту від радіації та негативного впливу навколишнього середовища.

Що розуміється під міцністю бетону?

Характеристики бетону належать до одним з найважливіших параметрів цього будівельного матеріалу. За аналогією з природним каменем, межа міцності на стиск у бетону в 10-20 разів вища, ніж на вигин або розтяг. Саме тому в будівельних спорудах та конструкціях бетонні вироби використовуються з метою перешкоджання стиску.

Міцність бетону збільшується в процесі взаємодії з водою та поступового твердіння складу. Важливо точно дотримуватися технології виробництва бетонних конструкцій, щоб розчин не висох раніше, а набрав необхідну міцність у встановлений час. Це пояснюється тим, що раннє твердіння або висихання суміші погіршує характеристики міцності бетонного виробу.

Що таке однорідність бетону?

Одна з найважливіших технологічних вимог, які висувають до бетону, – це однорідність. Представлений матеріал, що використовується для будівництва несучих конструкцій та виробництва ЗБВ, повинен мати міцну та однорідну структуру. Для оцінки цих показників використовують результати випробувань бетонних зразків, які тверділи в схожих умовах та однаковий час.

Як правило, характеристики міцності зразків будуть відхилятися від середнього значення у більшу або меншу сторону. Це закономірне явище, адже на однорідність і міцність бетону впливають якість цементної суміші і наповнювачів, точність дозування компонентів, умови підготовки розчину та інші фактори.

Що означає показник густини бетону?

Найважливіший показник, який впливає на якість та міцність бетону, – його щільність. Виражається вона як співвідношення маси бетонного виробу до його обсягу та вимірюється в кг/м3. У будівельній та виробничій галузях використовують бетони високої щільності.

Що впливає на густину матеріалу?

  1. Вид, розміри фракцій та якість наповнювача.
  2. Кількість води, яка застосовується для приготування розчину.
  3. Спосіб та умови твердіння суміші.
  4. Якість ущільнень бетонної маси.

Серйозною проблемою при виготовленні бетонів високої густини є пористість, яка утворюється після випаровування води. Як правило, якщо частина рідини не бере участі в процесі твердіння, такий розчин погано перемішаний або в ньому не дістає цементу.

Що таке морозостійкість бетону?

Коефіцієнт морозостійкості бетону визначає кількість циклів поперемінного заморожування та відтавання, яке може витримати матеріал без зменшення характеристик міцності на стиск більше встановленого показника.

Для марок бетону, які застосовуються для облаштування доріг, враховують ще й втрати у масі матеріалу. У виробничій та будівельній галузях використовуються марки бетонів за морозостійкістю від F50 до F500.

Результат випробувань бетону на стійкість до заморожування та відтавання залежить від наступних критеріїв:

  • температура заморожування зразка;
  • рівень насичення бетону вологою;
  • розмір зразка;
  • тривалість циклу заморожування/відтавання.

Що називають водонепроникністю бетону?

Цей коефіцієнт показує, наскільки бетон може протистояти дії води без втрати своїх характеристик. У будівельній галузі використовують бетонні вироби марок водонепроникності від W2 до W20. Цифри позначають тиск рідкого середовища, при якому зразок діаметром 15 см не пропускає воду у стандартних умовах. Вимірюється показник кгс/см2.

Водонепроникність бетону залежить від віку виробу, В/Ц, умов твердіння, наявності добавок та виду в’язкої речовини. Зменшивши В/Ц, можна збільшити стійкість матеріалу до дії води. Збільшити коефіцієнт водонепроникності можна добавками на основі сульфату алюмінію, заліза.

Що означає «осада конуса», і як вона вимірюється?

Осаду конуса (О.К.) вказує, наскільки пластичний бетонний розчин. Вимірюється цей параметр у сантиметрах. Бетон вважається більш рухливим, коли показник осідання конуса вище. Підрахувати значення О.К. нескладно: всі виміри можна провести безпосередньо на будівельному об’єкті.

Для виконання цієї процедури потрібно застосувати типовий усічений конус заввишки 300 мм з діаметром нижнього отвору 200 мм, а верхнього — 100 мм. Фігуру встановлюють на рівну площину великим отвором вниз і заповнюють бетоном з періодичним проштикуванням дротом для видалення повітря.

Після того, як бетон повністю заповнив весь об’єм, форму повільно знімають. Суміш розтікається з основи і утворює гірку. Конус ставлять поруч і перевертають, що дозволяє точно виміряти відстань, на яку просів бетонний розчин.

Чи потрібний догляд за бетоном?

Необхідно проводити обслуговування бетонних поверхонь, щоб створити нормальні умови твердіння. Особливий догляд слід забезпечити у період після укладання до завершення 15-28 діб. Вологу в бетонних конструкціях зберігають методом поливання та захисту від потрапляння сонячних променів. На свіжоукладений бетон укладають бітумну емульсію або накривають поліетиленом, іншими типами плівок.

Основним компонентом бетонного розчину є портландцемент, він відноситься до гідравлічних сполучних, що набирає міцність тільки при необхідному вологому режимі. Щоб бетонний склад набув необхідної міцності, забезпечують зволоження протягом періоду набору міцності. Бетон має унікальну здатність – набирати характеристики міцності протягом усього терміну експлуатації, але в перші дні після укладання показники збільшуються з високою інтенсивністю. Саме тому є поняття «стандартний час набуття міцності» (у світі цей період встановлено протягом 28 діб). Коли проводять тестові випробування, зразки бетону в перший день залишають у формі за природних умов, а наступні 27 днів встановлюють вологість 100%, температуру повітря 20°С. Дослідження цементних сумішей виконують так: перший день залишають у формі,

Утримання води всередині бетону після твердіння є важливою особливістю при виробництві відповідальних елементів та бетонних конструкцій. Відповідно до СНиП, суміш без пластифікаторів вкривають шаром піску, сирої тирси або мішковиною на 7 днів, а потім періодично змочують водою (температурний режим встановлюють 20°З кожні 3 години здійснюють полив), в тому числі і в нічний час. Бетон із пластифікаторами обробляють протягом 14 діб.

Як регулюють кількість води у бетоні?

Щоб забезпечити нормальну гідратацію води необхідно, щоб її кількість становила близько 25% маси цементу (водоцементний показник в/ц). Якщо приготувати бетон таким методом, він буде дуже жорстким, тому водний об’єм збільшують, щоб підвищити зручність та пластичність суміші.

Слід врахувати, що вода, яка не брала участі в процесі гідратації цементу, знизить щільність бетонного розчину, утворює пори і значно знизить характеристики міцності. При водоцементному відношенні понад 0,6 є можливість розшарування бетону. Щоб покращити зручність укладання складу та зберегти низький показник в/ц застосовуються спеціальні наповнювачі в бетонний розчин: суперпластифікатори та пластифікатори.

Коли бетон набирає певної міцності, зайва вода вже не впливає на збільшення обсягу складу, не розсуває компоненти суміші, наповнює лише пори. Гідратація цементу відбувається досить довго: якщо бетону правильно доглядати, він з роками набиратиме міцність. Таке твердження правильне за дотримання таких умов: забезпечення позитивного температурного режиму та підвищеної вологості (більше 90%). Тому при інтенсивному наборі характеристик міцності всі 28 діб стандартного затвердіння бетонна поверхня підтримується вологою. Звідси можна дійти невтішного висновку, що з твердінні складу зайва вода знизить якість

Як довго можна возити розчин в автобетонозмішувачі до укладання?

Тривалість залежить від температури повітря та активності використаного цементу. Найчастіше розчин може перебувати в бетонозмішувачі від 45 хвилин до 2 годин, не більше.

Для збереження властивостей матеріалу при перевезенні великі дистанції до нього додають спеціальні домішки. Завдяки цьому суміш схоплюється і твердне набагато повільніше. У поєднанні з пластифікуючими компонентами це робить склад зручнішим для укладання.

Для безперервного перемішування в конструкції автобетонозмішувачів передбачені гідроприводи. Якісному замісу сприяє також наявність спеціальних лопат на внутрішніх стінках барабана.

На тривалість перевезення також впливає стан дорожнього покриття. Чим більше ям і колдобин, тим менша відстань, на яку можна перевозити розчин, не зіпсувавши його.

Чи відома думка, що поки здійснюється обертання міксера, не відбувається схоплювання бетону? Це правда?

Таке твердження є абсолютно невірним. Процес гідратації починається відразу після перемішування з водою, тому зупинити або уповільнити його можна тільки вводячи спеціальні добавки, що забезпечують можливість відсунути період твердіння бетонного розчину на 2-4 години.

При тривалому перемішуванні (протягом кількох годин) якість бетону лише погіршується, тому що рвуться зв’язки цементу (цей матеріал є сполучною речовиною у складі).

Якщо бочка міксера обертається більше трьох годин, розчин взагалі може не затвердіти. Матеріал стає сумішшю щебеню, прихованого затверділим цементним складом, він ніколи не набуде міцності.

Чим залити підлогу: бетоном чи цементно - пісчаним розчином?

Для заливання підлоги в житловому або виробничому приміщенні краще бетонна суміш. Її характеристики міцності ті ж, що і у цементного розчину, проте зносостійкість бетону при цьому вище приблизно втричі.

Крім цього, бетон має чимало інших переваг:

  • підвищену стійкість до вологи та вогкості;
  • бездоганну морозостійкість;
  • опірність грубим механічним та абразивним впливам;
  • естетичний вигляд, безліч колірних відтінків на вибір;
  • можливість обробки підлоги для зменшення шорсткості;
  • стислі терміни висихання та затвердіння.

Навіщо потрібні добавки в бетонні розчини?

Основне призначення наповнювачів – збільшення якості бетону, отримання спеціальних характеристик, що допомагає оптимізувати темпи виконання будівельних робіт, а також знизити їхню вартість.

Додаткові властивості необхідні бетонному розчину при зведенні гідротехнічних споруд, басейнів, причалів, укладання доріг, аеродромних смуг, а також при спорудженні інших об’єктів, висотних промислових та житлових будівель, проведенні закладки паль та ін.

Досвід зарубіжних виробників показує, що бетони з добавками забудовники набувають для будівництва будь-яких об’єктів, щоб задовольнити сучасні вимоги до готових конструкцій.

Які є добавки в бетон?

На будівельному ринку пропонується безліч різних наповнювачів, при спекотному кліматі часто застосовуються сповільнювачі твердіння.

При виготовленні конструкцій, що часто піддаються відтаванню/замерзанню (підлоги відкритих цехів, морозильних камер тощо), краще використовувати, крім уповільнювачів, компоненти, що поглинають повітря.

Щоб збільшити зручність бетону, застосовують пластифікатори або суперпластифікатори. При бетонуванні в ґрунтах, насичених вологою, при будівництві резервуарів, басейнів набувають добавки, що в кілька разів збільшують водонепроникність бетонних конструкцій.

Чи можна бетонувати взимку?

Для цього слід виконати низку умов. Спочатку потрібно врахувати додаткові вимоги щодо підготовки бетонного розчину. Щебінь, пісок зберігають під навісом або в закритому приміщенні для попередження набору вологи. Якщо температура навколишнього повітря знижується до -10°С і далі, слід підігрів наповнювачів.

Друга умова: транспортування бетонного розчину на об’єкт виконується лише за допомогою спеціалізованої техніки. Останньою вимогою стає готовність виробника чи замовника виконувати бетонні роботи взимку.

Який догляд потрібний бетону, покладеному за низьких температур?

Бетонний розчин під час закладання в опалубку повинен мати температуру понад +5°С. Укладання суміші проводиться швидко, без зупинок та перерв. Доведено, що твердіння бетону пов’язане з хімічною реакцією – взаємодією води та цементу, прискорення цього процесу спостерігається під час підігріву.

Взимку опалубку утеплюють, а відразу після завершення процесу бетонування закривають і верхню, зовнішню частину конструкції. Коли цемент твердне, він виділяє тепло і часто цієї кількості достатньо для придбання бетоном необхідної міцності.

Після набору характеристик міцності, можна знімати опалубку, не побоюючись заморожування.

Такий метод використовується тільки при закладці масивних конструктивних елементів, а тонкостінні частини дуже швидко остигають. У таких випадках використовують обігрів електричним струмом, у поєднанні з утепленням опалубних систем.

Чи може бетон затвердіти взимку без спеціального обігріву?

Існує така можливість при введенні в бетонний склад спеціальних добавок. Яку роль відіграють ці компоненти? Вони знижують температуру замерзання води, твердіння бетону пришвидшується. Бетонний склад набуває здатності набирати міцність за негативних температур.

Компоненти, що вводяться, збільшують якість бетону, не агресивні до металевих елементів.

Як визначити марку бетону?

Розпізнати марку бетону можна лише за допомогою двох інструментів. Потрібно лише вдарити молотком масою 300-400 г по зубилу. Якщо воно увійде до матеріалу не більше ніж на 5 мм, то його міцність досягає 75–100. Більш глибоке проникнення означає меншу міцність, в межах 75.

Якщо ж інструмент зовсім не входить у бетон, а відколює від нього фрагменти, то міцність складає 150-200 кг на 1 см.

Ще один спосіб візуальний. Наявність синього відтінку вказує на високу якість бетону. Поява жовтизни видає вміст глинистої домішки та інших шлакодобавок.

Крім того, для перевірки марки бетону застосовують склерометри. Вони подають у матеріал ударні імпульси і з високою точністю вимірюють його характеристики міцності.

Як вибирають марку цементу для бетонної суміші?

Цифри марки цементу (ПЦ500) вказують на міцність готових виробів, виготовлених за допомогою матеріалу. Вибір продукту здійснюється в залежності від необхідних характеристик міцності бетону.

Загальна вимога: бетонного складу марки нижче 300 використовують цемент, показник марки якого у 2,5-3 рази вищий. Якщо потрібний більш міцний бетон, співвідношення зменшується до 1-1,5. Основні співвідношення матеріалів вказані у таблиці.

Як виконується процес виготовлення бетонної суміші?

На підготовчому етапі цемент перемішується з піском, потім склад трохи змочують водою, замішують, поступово вводять щебінь, гравій і постійно додають необхідну кількість рідини. Її вводять дуже обережно, щоб не допустити моменту, коли розчин втратить свої властивості, тому додавання здійснюється лише маленькими партіями. Табличні значення кількості води не остаточні, цей показник практично може змінюватися у більшу чи меншу бік, залежно від вологості інших компонентів.

Добавки до бетонного складу. Крім протиморозних компонентів у зимовий період, використовуються інші добавки для поліпшення характеристик матеріалу. Наприклад, захисна суміш «Кальматрон» є системою для захисту пористих поверхонь споруд та будівель від кліматичних та техногенних факторів, проникнення вологи. При зведенні будівельних конструкцій із збільшеними параметрами міцності, водонепроникності та морозостійкості.

Фібра – матеріал, що нагадує вузькі смуги чи волокна, використовується для дисперсного посилення бетонних конструкцій. При цьому значно збільшується стійкість до стирання, розтягування, ударних дій. Фібра буває скляною, сталевою, поліефірною, полімерною. Матеріал значно покращує властивості бетону, після набору міцності, тому на нього покладається функція, що скріплює. Також фібра збільшує міцність готового бетонного виробу. Після ретельного перемішування добавки в розчині бетону, вона стає своєрідною арматурою, що рівномірно розподіляється всередині конструкції.

Які вимоги до бетону для укладання топінгу?

Топінг підлоги укладаються тільки на бетон марки М 300 і вище, в якому відсутні будь-які добавки. При виборі конкретної марки необхідно врахувати метод перевезення даного матеріалу, тип майбутньої конструкції, також інтенсивність ущільнення стяжки.

Що таке опалубка?

Опалубка – є допоміжний елемент при будівництві бетонних конструкцій та наданню цим конструкціям особливих та необхідних форм.

Особливо популярна опалубка при створенні фундаментів та основ будівель, споруд на будівельних майданчиках. у наш час набув великої, навіть величезної популярності методу монолітного будівництва будівель, де все будівництво будівлі полягає в постійному і поетапному зведенні опалубки та заливанні її бетоном. так зводиться поверх за поверхом. після зведення монолітної бетонної конструкції, опалубка розбирається.

У світі, до покриття підлог для промислових об’єктів, пред’являються підвищені вимоги як з погляду міцності, а й у інших, часом дуже специфічним параметрам, які впливають експлуатаційні показники підлогового покриття.

На сьогодні, безперечним лідером є бетонні підлоги – оскільки бетон зарекомендував себе досить добре не лише в облаштуванні промислових підлог, а й в інших видах будівництва.

Бетонне покриття підлоги – дуже міцний, довговічний, що володіє підвищеною зносостійкістю, нескладний у догляді та експлуатації варіант. При дотриманні технологічних процесів укладання промислової підлоги з бетону ви отримаєте виключно надійне покриття! У результаті підлога промислової будівлі (склад, ангар, СТО тощо) отримає гладку декоративну поверхню з високими споживчими характеристиками, такими як низьке поглинання вологи, а також стійкість до впливу хімічних реагентів.

Важливим етапом перед укладанням бетонної підлоги є дослідження на глибину залягання ґрунтових вод, а також розрахунок механічних навантажень, що має витримувати покриття для підлоги. На основі цих даних складається проект на конструкцію бетонного покриття для підлоги. Проектна документація дозволяє правильно визначити марку бетону, який використовуватиметься при будівництві, товщину покриття, порядок температурних швів, схему армування та інші нюанси.

Бетонні підлоги, залежно від їх конструкторських особливостей, можна розділити на три підтипи:

  • затерті
  • зі зміцненим верхнім шаром
  • поліровані

При необхідності фахівці компанії А-пол виконають укладання будь-якої промислової підлоги з бетону для будівель, розташованих на території Дніпра, Харкова, Запоріжжя та прилеглих до цих міст населених пунктах.

callback