Деформаційні шви в промислових підлогах

Бетонна підлога практично не має альтернативи в сучасному облаштуванні підлогових покриттів. Тому цей вид підлоги найчастіше застосовують як підлогове покриття в громадських будівлях, на промислових об’єктах, в житлових будинках, складах та інших будівлях.

Дуже важливою складовою в облаштуванні бетонної підлоги є деформаційні шви. У процесі експлуатації підлога приймає він великі навантаження, особливо у приміщеннях з підвищеним ступенем механічних навантажень. Деформаційні шви в бетонних підлогах необхідні для перерозподілу цих навантажень та захисту підлоги від розтріскування та руйнування.

Деформаційні шви в бетонних підлогах повинні бути встановлені по осях колони. Вони стикуються з кутами швів, які йдуть по периметру колон.

Для герметизації ущільнення деформаційних швів використовують різні матеріали. Фахівці компанії А-пол пропонує комплекс матеріалів та комплектуючих для влаштування деформаційних швів у підлогах.

Перший спосіб герметизувати деформаційні шви в бетонних підлогах – це укласти в місцях швів джгут ущільнювальний зі спіненого поліетилену. Цей матеріал досить практичний у застосуванні. Має високу еластичність, що зберігається навіть за найнижчих температур. Матеріал відрізняється своєю не високою вартістю та універсальністю застосування.

Другий спосіб полягає у заповненні деформаційних швів спеціальною герметизуючою мастикою. Після затвердження ця мастика набуває еластичності і стає гумоподібним матеріалом, що повністю ізолює деформаційні шви від води і захищає їх від деформацій. Матеріал зберігає властивості при перепадах температур та вібраціям.

Третій спосіб герметизації деформаційних швів у підлогах – це укладання в область деформаційного шва ущільнювальних матеріалів на основі ПВХ, поліетилену або гуми. Як такі матеріали в основному використовують гідрошпонки — це виготовлені з полімерів профільовані стрічки, які укладаються в область деформаційного шва при заливанні бетонної основи.

Останній і найефективніший спосіб влаштування деформаційних швів у бетонних підлогах – профілі для деформаційних швів. Профіль для деформаційного шва складається з алюмінієвих напрямних та морозостійкої гуми. Ущільнювальна гума не пропускає вологу та бруд усередину деформаційного шва. Установка таких профілів дозволяє зменшити дію навантажень на підлогу, запобігти її розтріскуванню та передчасному зносу.

Для компенсації навантажень у підлогах існують 2 види профілів: вбудовані деформаційні шви та накладні деформаційні шви. Кожен із видів включає ряд профілів, призначення яких залежить від особливостей влаштування конкретної статі. Обидві системи дозволяють компенсувати деформації у трьох площинах.

Влаштування деформаційних швів – це дуже важливий момент у монолітному будівництві. Правильне використання якісних матеріалів гарантує тривалу експлуатацію бетонної підлоги. Компанія А-пол пропонує лише найкращі матеріали для герметизації деформаційних швів на початковому етапі будівництва та в процесі експлуатації. Ми підберемо найефективніше вирішення цього питання та надамо всі необхідні матеріали.

Для влаштування підлог у приміщеннях з підвищеними навантаженнями від руху транспорту та великими вимогами до герметичності деформаційних швів (наприклад, паркінгах) виробляють спеціальні водонепроникні деформаційні шви. Ці профілі складаються з нержавіючої сталі та пружної ПВХ або гумової вставки. Така конструкція дозволяє максимально герметизувати деформаційний шов і повністю виключити попадання води та гризі усередину шва.

Якщо на бетонну підлогу планують класти керамічну плитку, його конструкція особливо потребує встановлення надійних деформаційних швів. Якщо деформаційні шви в таких підлогах не правильно не герметичні або взагалі не правильно влаштовані, у покритті з’являються тріщини. Це призводить до руйнування плиткового покриття і, як наслідок, великих витрат на його ремонт або заміну.

blank

Щоб уникнути таких наслідків при влаштуванні бетонної підлоги з покриттям керамічною плиткою, необхідно використовувати розділову систему профілів для деформаційних швів. Розділова система профілів стійка до дії розчинників, кислот і миючих засобів. Установка таких профілів значно скорочує роботи з герметизації деформаційних швів та захищає покриття для підлоги від руйнування під дією зовнішніх факторів.

callback