Характеристики та типи зерносховищ

Зерносховища являють собою найважливіший елемент та об’єкт у сільськогосподарській діяльності, оскільки основним їх призначенням є тривале та безпечне зберігання зернових та злакових культур. Також у зерносховищах дані культури проходять стадію досушування та охолодження.

Характеристики зерносховищ

Зерносховища повинні неодмінно мати такі важливі характеристики, як стійкість і міцність, оскільки тиск маси зернових культур на стіни і підлогу, досить сильно. Призначення цих споруд полягає в захисті зерна від несприятливих зовнішніх природних факторів та вологості, тому міцність це найважливіший аспект якісного зерносховища. За видами зерносховища поділяють на бункерні та підлогові.

У підлогових зерносховищах зазвичай зберігають великі обсяги однорідних видів зернових культур. У підлогових сховищах щерно складується прямо на підлозі, сама підлога може мати горизонтальну, похилу або поглиблену поверхню. Такі види сховищ найчастіше трапляються в Україні. Це великі прямокутні будинки. В даний час такі види все частіше механізують для спрощення процесів завантаження та вивантаження зерна. Сховища, що самозавантажуються, називаються силосними. Механізовані зерносховища мають взаємопов’язку з очисними, сушильними та відвантажувальними лініями.

Зерносховища елеватарного типу

У складах з відсутністю механізації усі роботи із зерном відбуваються за участю додаткової пересувної техніки, яка потребує додаткових витрат на обслуговування, ПММ, робочі ресурси. Наступним популярним видом зерносховищ є елеватори. Вони є вертикальні конусоподібні ємності. Елеватори мають повністю механізоване обладнання. При надходженні зерна в елеватор воно проходить всю необхідну обробку, знезаражується, висушується і проходить очищення, далі відбувається облік зерна, і воно подається на зберігання і при необхідності відпускається в подальшу обробку. Також існують міні елеватори

Завдяки такій властивості зерна як сипкість у даних сховищах усі операції відбуваються механізовано. На сьогоднішній день всі зерносховища елеваторного типу дуже високотехнологічні, і завдяки цьому не вимагають залучення великої кількості робочого і обслуговуючого персоналу. Їхні позитивні якості полягають ще в тому, що при своїй високій продуктивності, такі зерносховища не вимагають великих площ для встановлення, вони досить ергономічні, виконуючи при цьому функції величезних за розмірами складів. Переважно діаметр такого складу зерна не перевищує 9 метрів. Як правило, такі конуси встановлюються цілими комплексами для найбільшої продуктивності. Додатково дані сховища оснащуються спеціальними установками, що вентилюють, які контролюють температуру всередині конуса і вентилюють його.

Бункерні зерносховища

У зерносховищах бункерного типу все влаштовано дещо інакше. Вони являють собою складські приміщення, які мають розділові перегородки, і використовуються для збереження не одного, а кількох видів зернових культур. Як правило, конструкція їх має вигляд двох рядів із проходом по центру. Зерно у такі види складів подається самопливом. Зберігання зерна у таких сховищах вимагає залучення додаткових пересувних механічних пристроїв для завантаження та відвантаження зерна.

Споруджуються зерносклади з різного будівельного матеріалу, вибір його залежить від зовнішніх факторів, місця будівництва, кліматичних умов та цільового призначення. Щоб уникнути пошкодження та псування сировини в зерносховищі, обов’язково повинна підтримуватися вологість приблизно на рівні 60-75% протягом усього зберігання зерна. Такі дані оптимально підходять практично для будь-якого виду зернових культур.

250
+
Виконаних об'єктів
150
+
Задоволених замовників
20
+
Років досвіду
Нові Статті
Цікаві та корисні статті
Нульовий цикл будівництва – це заходи на об'єкті, які виконуються нижче за нульову позначку, що відповідає підлозі першого поверху будівлі. До робіт цього циклу відносяться: монтаж захисного огородження, наземні, підземні роботи, облаштування основи, заливка стяжки, гідро- та ...
докладніше +
Полімерні підлоги є відносно новим покриттям, завдяки чому можна зробити красиву поверхню з елегантним дизайном. Звісно, ще за часів Радянського Союзу використовували звичайні фарбовані дошки, фанеру чи ДСП. Однак при розвитку технологій люди стали класти на підлогу лінолеум, потім ламінат, ...
докладніше +
В останні два десятиріччя експерти відзначають зростання зростання на будівництво складських приміщень різних призначень. Хоча це і досить молодий сегмент комерційної нерухомості, але у зв'язку з розвитком бізнесу він стає все більш затребуваним. Навіть зараз, незважаючи на складне становище в ...
докладніше +
callback