Історія походження бетону

Ніхто не буде сперечатися про те, що в сучасному будівельному світі бетон є одним із найбільш затребуваних матеріалів. Бетон і бетонні роботи займають свої лідируючі позиції вже багато років, вірніше навіть сказати сторіч. Він застосовується у різноманітних галузях будівництва та ремонту.

Якщо звернутися до історії походження бетону, то перші його сліди ми виявимо в Стародавньому Римі. Саме римляни почали застосовувати різні бетонні суміші з додаваннями у вигляді гіпсу, вапна чи глини. Згадаймо їх величні арки, колони, бані та інші монументальні будівельні шедеври римського зодчества. Однак, після падіння та розвалу відомої Римської Імперії, бетон на довго втратив своє місце у будівництві.

Бетон знову з’являється близько двохсот років тому на території Європи. На тому етапі він був спеціальною кам’янистою сумішшю, яка складалася з води, в’яжучого компонента і якогось заповнювача.

Бетонні суміші набули широкого поширення наприкінці дев’ятнадцятого століття. А також стали застосовувати залізобетонні конструкції під час зведення різних об’ємних монолітних конструкцій. Завдяки чому, у будівельників та архітекторів з’явилася унікальна можливість у побудові складних та витончених за своєю суттю конструкцій величезних розмірів.

На жаль, такі конструкції були довговічними. Приблизно наприкінці тридцятих років почали використовувати вібрування як спосіб ущільнення бетону. А в сорокових роках придумали попередню напругу арматури бетону, завдяки цим новим способам витрата матеріалів зменшилася, а довговічність і міцність збільшилися.

На сучасному будівельному ринку існує величезний вибір бетонних сумішей, який необхідний для тих чи інших бетонних робіт. Наприклад існує, важкий бетон або навпаки особливо легкий, силікатний, гіпсовий, залізобетон і асфальтобетон і багато інших видів, які відповідають особливим цілям і мають своє призначення.

250
+
Виконаних об'єктів
150
+
Задоволених замовників
20
+
Років досвіду
Нові Статті
Цікаві та корисні статті
Нульовий цикл будівництва – це заходи на об'єкті, які виконуються нижче за нульову позначку, що відповідає підлозі першого поверху будівлі. До робіт цього циклу відносяться: монтаж захисного огородження, наземні, підземні роботи, облаштування основи, заливка стяжки, гідро- та ...
докладніше +
Полімерні підлоги є відносно новим покриттям, завдяки чому можна зробити красиву поверхню з елегантним дизайном. Звісно, ще за часів Радянського Союзу використовували звичайні фарбовані дошки, фанеру чи ДСП. Однак при розвитку технологій люди стали класти на підлогу лінолеум, потім ламінат, ...
докладніше +
Зерносховища являють собою найважливіший елемент та об'єкт у сільськогосподарській діяльності, оскільки основним їх призначенням є тривале та безпечне зберігання зернових та злакових культур. Також у зерносховищах дані культури проходять стадію досушування та охолодження. Характеристики ...
докладніше +
callback